1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
 
4

No Events Found

6

No Events Found

7

No Events Found

11

No Events Found

13

No Events Found

20

No Events Found

27

No Events Found

28 Sunrise Yoga Veteran's Beach
(7:00A-8:00A)
John F Kennedy Sailing Novice/Intermediate
(8:00A-10:30A)
Beginner Tennis Gr. K & 1
(9:00A-9:45A)
Wequaquet Adv Progressive M/W
(9:15A-10:00A)
Dowses Level 1 M/W
(9:30A-10:00A)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(10:00A-10:45A)
Wequaquet Level 1 M/W
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 2 M/W
(10:00A-10:30A)
Water Babies I Hamblin's Pond
(10:00A-10:30A)
Water Babies II Kalmus
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 3 M/W
(10:30A-11:15A)
Kalmus Level 1 M/W
(10:30A-11:00A)
Hamblin's Level 1 M/W
(10:30A-11:00A)
Water Babies II Hamnblin's Pond
(10:30A-11:00A)
John F Kennedy Sailing Novice Age 10-13
(10:30A-1:00P)
Wequaquet Level 2 M/W
(10:30A-11:00A)
Hamblin's Level 2 M/W
(11:00A-11:30A)
Kalmus Level 2 M/W
(11:00A-11:30A)
Wequaquet Level 3 M/W
(11:00A-11:45A)
Intermediate/Advanced Tennis Gr 2&3
(11:00A-11:45A)
Dowses Level 4 M/W
(11:15A-12:00P)
Loop Level 4 M/W
(11:15A-12:00P)
Kalmus Level 3 M/W
(11:30A-12:15P)
Hamblin's Level 3 M/W
(11:30A-12:15P)
Dowses Level 1 M/W
(12:00P-12:30P)
Wequaqet Level 4 M/W
(12:00P-12:45P)
Swim Level 5 Loop
(12:30P-1:15P)
Dowses Level 6 M/W
(12:30P-1:15P)
Hamblin's Level 4 M/W
(12:45P-1:30P)
Wequaquet Level 5 M/W
(1:00P-1:45P)
Kalmus Level 4 M/W
(1:00P-1:45P)
Swim Level 6 Loop M/W
(1:30P-2:15P)
John F Kennedy Sailing Novice Age 10-13
(1:30P-4:00P)
Dowses Level 3 M/W
(1:30P-2:15P)
Kalmus Level 5 M/W
(1:45P-2:30P)
Wequaquet Level 6 T/TH
(1:45P-2:30P)
Hamblin's Level 5 M/W
(1:45P-2:30P)
Dowses Advanced Progressive Swim
(2:15P-3:00P)
Advanced Progressive Swim Loop M/W
(2:30P-3:15P)
Kalmus Adv Progressive Swim
(2:45P-3:30P)
Dowses Level 5 M/W
(3:00P-3:45P)
High School Volleyball JV Gr. 11 & 12
(5:00P-9:00P)
High School Volleyball JV Gr. 8-10
(5:00P-9:00P)
Paddle Board & Kayak 12+
(5:30P-6:30P)
Night Swim WB I&II M/W
(5:30P-6:00P)
Ngt Swm Dowses Level 1 & 2 M/W
(5:30P-6:00P)
Dowses Ngt Swm Level 3-6 M/W
(5:30P-6:15P)
29 Intro To Pickleball
(7:30A-8:30A)
Pickleball Drills & Skills Session 1
(8:30A-9:30A)
Beinner Tennis Gr. K & 1
(9:00A-9:45A)
Dowses Advanced Progressive Swim
(9:15A-10:00A)
Water Babies II Kalmus Th/Thurs
(10:00A-10:30A)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(10:00A-10:45A)
Water Babies I Joshua's Pond
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 2 Tu/Thurs
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 3 Tu/Th
(10:30A-11:15A)
Kalmus Level 1 T/TH
(10:30A-11:00A)
Water Babies II Joshua's Pond
(10:30A-11:00A)
Joshua's Level 1 T/Th
(11:00A-11:30A)
Kalmus Level 2 T/TH
(11:00A-11:30A)
Dowses Level 1 Tu/Th
(11:15A-11:45A)
Kalmus Level 3 T/TH
(11:30A-12:15P)
Joshua's Level 2 T/Th
(11:30A-12:00P)
Dowses Level 2 Tu/Th
(11:45A-12:15P)
Dowses Level 5 Tu/Th
(12:15P-1:00P)
Joshua's Level 3 T/Th
(12:30P-1:15P)
Dowses Level 4 Tu/Th
(1:00P-1:45P)
Kalmus Level 4 T/TH
(1:00P-1:45P)
Lifeguard Traing
(1:00P-3:00P)
Joshuas Level 4 Tu/Th
(1:15P-2:00P)
Kalmus Level 6 T/TH
(1:45P-2:30P)
Dowses Level 6 Tu/Th
(1:45P-2:30P)
Joshua's Level 5 T/Th
(2:00P-2:45P)
Kalmus Level 1 T/TH
(2:30P-3:00P)
Joshua's Level 6 T/Th
(2:45P-3:30P)
JFK Extended Youth Sailing
(5:30P-7:30P)
Tennis Gr K&1 5:30P
(5:30P-6:15P)
Running Gr. 1-7
(6:00P-7:30P)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(6:30P-7:15P)
30 John F Kennedy Sailing Novice/Intermediate
(8:00A-10:30A)
Beginner Tennis Gr. K & 1
(9:00A-9:45A)
Youth Police Academy Gr K-3
(9:00A-9:45A)
Wequaquet Adv Progressive M/W
(9:15A-10:00A)
Dowses Level 1 M/W
(9:30A-10:00A)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(10:00A-10:45A)
Water Babies I Hamblin's Pond
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 2 M/W
(10:00A-10:30A)
Water Babies II Kalmus
(10:00A-10:30A)
Wequaquet Level 1 M/W
(10:00A-10:30A)
Youth Police Academy Gr 4-7
(10:00A-11:00A)
John F Kennedy Sailing Novice Age 10-13
(10:30A-1:00P)
Hamblin's Level 1 M/W
(10:30A-11:00A)
Dowses Level 3 M/W
(10:30A-11:15A)
Water Babies II Hamnblin's Pond
(10:30A-11:00A)
Kalmus Level 1 M/W
(10:30A-11:00A)
Wequaquet Level 2 M/W
(10:30A-11:00A)
Kalmus Level 2 M/W
(11:00A-11:30A)
Intermediate/Advanced Tennis Gr 2&3
(11:00A-11:45A)
Wequaquet Level 3 M/W
(11:00A-11:45A)
Hamblin's Level 2 M/W
(11:00A-11:30A)
Loop Level 4 M/W
(11:15A-12:00P)
Dowses Level 4 M/W
(11:15A-12:00P)
Hamblin's Level 3 M/W
(11:30A-12:15P)
Kalmus Level 3 M/W
(11:30A-12:15P)
Wequaqet Level 4 M/W
(12:00P-12:45P)
Dowses Level 1 M/W
(12:00P-12:30P)
Swim Level 5 Loop
(12:30P-1:15P)
Dowses Level 6 M/W
(12:30P-1:15P)
Hamblin's Level 4 M/W
(12:45P-1:30P)
Kalmus Level 4 M/W
(1:00P-1:45P)
Wequaquet Level 5 M/W
(1:00P-1:45P)
Swim Level 6 Loop M/W
(1:30P-2:15P)
John F Kennedy Sailing Novice Age 10-13
(1:30P-4:00P)
Dowses Level 3 M/W
(1:30P-2:15P)
Hamblin's Level 5 M/W
(1:45P-2:30P)
Wequaquet Level 6 T/TH
(1:45P-2:30P)
Kalmus Level 5 M/W
(1:45P-2:30P)
Dowses Advanced Progressive Swim
(2:15P-3:00P)
Advanced Progressive Swim Loop M/W
(2:30P-3:15P)
Kalmus Adv Progressive Swim
(2:45P-3:30P)
Dowses Level 5 M/W
(3:00P-3:45P)
Pickle Play Session I
(5:00P-6:30P)
Night Swim WB I&II M/W
(5:30P-6:00P)
Ngt Swm Dowses Level 1 & 2 M/W
(5:30P-6:00P)
Dowses Ngt Swm Level 3-6 M/W
(5:30P-6:15P)
Tennis Gr 6-12
(6:00P-7:00P)
Beach Yoga For Kids Ages 4-10
(6:30P-7:15P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.