1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
3 Summer Leisure Program BUES Gr 1-5
(8:30A-4:30P)
Pickleball Drills & Skills Session 3
(8:30A-9:30A)
Summer Leisure Program BUES Gr 1-5
(8:30A-4:30P)
Summer Leisure Program BIS Gr 6-8
(8:30A-4:30P)
Summer Leisure Program BWB Gr 1-5
(8:30A-4:30P)
Fencing Gr 6 & 7
(9:00A-10:00A)
Beinner Tennis Gr. K & 1
(9:00A-9:45A)
Dowses Advanced Progressive Swim
(9:15A-10:00A)
Water Babies II Kalmus Th/Thurs
(10:00A-10:30A)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(10:00A-10:45A)
Water Babies I Joshua's Pond
(10:00A-10:30A)
Junior Lifeguard Training
(10:00A-11:30A)
Dowses Level 2 Tu/Thurs
(10:00A-10:30A)
Kalmus Level 1 T/TH
(10:30A-11:00A)
Dowses Level 3 Tu/Th
(10:30A-11:15A)
Water Babies II Joshua's Pond
(10:30A-11:00A)
Kalmus Level 2 T/TH
(11:00A-11:30A)
Joshua's Level 1 T/Th
(11:00A-11:30A)
Dowses Level 1 Tu/Th
(11:15A-11:45A)
Joshua's Level 2 T/Th
(11:30A-12:00P)
Kalmus Level 3 T/TH
(11:30A-12:15P)
Dowses Level 2 Tu/Th
(11:45A-12:15P)
HYCC Game Room
(12:00P-6:00P)
Mini Golf Tour Gr 4-7
(12:00P-3:00P)
Dowses Level 5 Tu/Th
(12:15P-1:00P)
Joshua's Level 3 T/Th
(12:30P-1:15P)
Dowses Level 4 Tu/Th
(1:00P-1:45P)
Lifeguard Traing
(1:00P-3:00P)
Kalmus Level 4 T/TH
(1:00P-1:45P)
Joshuas Level 4 Tu/Th
(1:15P-2:00P)
Gymnastics Gr. K-6
(1:30P-3:00P)
Kalmus Level 6 T/TH
(1:45P-2:30P)
Dowses Level 6 Tu/Th
(1:45P-2:30P)
Joshua's Level 5 T/Th
(2:00P-2:45P)
Kalmus Level 1 T/TH
(2:30P-3:00P)
Joshua's Level 6 T/Th
(2:45P-3:30P)
Public Gym V ball
(4:00P-8:30P)
JFK Extended Youth Sailing
(5:30P-7:30P)
Tennis Gr K&1 5:30P
(5:30P-6:15P)
Running Gr. 1-7
(6:00P-7:30P)
Street Hockey Gr. 1-7
(6:00P-7:00P)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(6:30P-7:15P)
5 Sunrise Yoga Veteran's Beach Ages 11+
(7:00A-8:00A)
Summer Leisure Program BUES Gr 1-5
(8:30A-4:30P)
Summer Leisure Program BUES Gr 1-5
(8:30A-4:30P)
Summer Leisure Program BIS Gr 6-8
(8:30A-4:30P)
Summer Leisure Program BWB Gr 1-5
(8:30A-4:30P)
Pickleball Drills & Skills Session 3
(8:30A-9:30A)
Beinner Tennis Gr. K & 1
(9:00A-9:45A)
Fencing Gr 6 & 7
(9:00A-10:00A)
Dance Preschool PreK
(9:00A-9:45A)
Archery Gr 4-7 Thursday
(9:00A-10:00A)
Dowses Advanced Progressive Swim
(9:15A-10:00A)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(10:00A-10:45A)
Intro to Hip Hop Gr 1-4
(10:00A-10:45A)
Water Babies I Joshua's Pond
(10:00A-10:30A)
Junior Lifeguard Training
(10:00A-11:30A)
Water Babies II Kalmus Th/Thurs
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 2 Tu/Thurs
(10:00A-10:30A)
Dowses Level 3 Tu/Th
(10:30A-11:15A)
Water Babies II Joshua's Pond
(10:30A-11:00A)
Kalmus Level 1 T/TH
(10:30A-11:00A)
Joshua's Level 1 T/Th
(11:00A-11:30A)
Kalmus Level 2 T/TH
(11:00A-11:30A)
Dowses Level 1 Tu/Th
(11:15A-11:45A)
Kalmus Level 3 T/TH
(11:30A-12:15P)
Joshua's Level 2 T/Th
(11:30A-12:00P)
Dowses Level 2 Tu/Th
(11:45A-12:15P)
HYCC Game Room
(12:00P-6:00P)
Dowses Level 5 Tu/Th
(12:15P-1:00P)
Joshua's Level 3 T/Th
(12:30P-1:15P)
Lifeguard Traing
(1:00P-3:00P)
Kalmus Level 4 T/TH
(1:00P-1:45P)
Dowses Level 4 Tu/Th
(1:00P-1:45P)
Joshuas Level 4 Tu/Th
(1:15P-2:00P)
Gymnastics Gr. K-6
(1:30P-3:00P)
Dowses Level 6 Tu/Th
(1:45P-2:30P)
Kalmus Level 6 T/TH
(1:45P-2:30P)
Joshua's Level 5 T/Th
(2:00P-2:45P)
Kalmus Level 1 T/TH
(2:30P-3:00P)
Joshua's Level 6 T/Th
(2:45P-3:30P)
Public Gym V ball
(4:00P-8:30P)
Intro to Making the Dance Team Gr 3+
(4:00P-4:45P)
JFK Extended Youth Sailing
(5:30P-7:30P)
Tennis Gr K&1 5:30P
(5:30P-6:15P)
Running Gr. 1-7
(6:00P-7:30P)
Beginner/Intermediate Tennis Gr 2&3
(6:30P-7:15P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.